Viešvilės herbo diena

Lietuvoje kovo mėnesį minime ne vieną atmintiną istorijoje dieną: Lietuvos vardo, Tarptautinę moterų, Žemės, Knygnešių  ir kitas.

Taigi šiandien, kovo 29 d. nutarėme prisiminti ir paminėti dar vieną – Viešvilės herbo dieną, kadangi 2011 m. Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu buvo patvirtintas Viešvilės herbas, kurį sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas.

Ši diena, kaip Viešvilės herbo diena, aišku nėra įtraukta į Lietuvoje minimų dienų sąrašą, bet bent jau Viešvilėje galima pabandyti trumpai prisiminti miestelio herbą ir jo sukūrimo istoriją.

Sausi faktai

Viešvilės herbas – sidabriniame lauke raudona fantastinė būtybė su žirgo priekine dalimi plevėsuojančiais karčiais ir žuvies užpakaline, uodega palenkta žemyn. 

Vikipedija:

Svarstant galimus Viešvilės herbo motyvus nekilo abejonių, kad herbo simbolis turėtų būti susijęs su gamta. Viešviliečių bendruomenės atstovai, remdamiesi Viešvilėje atliktos apklausos rezultatais, nusprendė, kad tai turėtų būti gyvūnas.

Nuomonė

Pirmą kartą pamačius Viešvilės herbą apima jausmas, kad žiūri ir matai liguistos vaizduotės ar akinių sukurtą iliuziją… Nei tai žirgas, nei tai undinė… Kas tai?

Visų miestelių herbas kaip herbas – ūdra, antis, briedis, žąsis, medžio šaka, lapas, gėlė. Na o Viešvilės…? Kas čia per padaras?

Praeina daugiau laiko ir supranti, kad gal ir normalus tas herbas. Visai nieko. Originalus, išskirtinis, fantastiškas kaip ir aplink esanti gamta – VIEŠVILĖS herbas.

Sveikinimas

Taigi visus viešviliečius – su Viešvilės herbo diena! Būkim tokie pat fantastiški kaip ir miestelio herbas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *