Brangs viešviliečiams centralizuotai tiekiama šiluma

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vyksiančiame š.m. rugpjūčio 24 d. planuojama beveik 15 procentų 1 didinti Viešvilės miestelio gyventojams centralizuotai tiekiamos šilumos kainą.

Pagal Jurbarko savivaldybės tarybai pateiktą sprendimo projektą nuo š.m. rugsėjo 1 d. šilumos kaina didėja 61 ct.

Bendrovei „Požeminiai darbai“ tiekiančiai centralizuotą šilumą Viešvilėje antriesiems bazinės kainos galiojimo metams šiuo metu yra nustatyta vienanarė kaina    4,10 ct už kWh, kuri galioja iki 2023 m. rugsėjo 1 d. Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. 12 mėn. laikotarpiui sprendimu siūloma vienanarė kaina sudarytų 4,71 ct už kWh.

Kitiems metams šilumos kainos perskaičiuojamos vadovaujantis nustatyta šilumos bazine kaina ir atsižvelgiant į ataskaitiniu laikotarpiu įvykusius pokyčius (kuro, el. energijos, vandens kaina, infliacija, realizuotas šilumos kiekis ir pan.) šiluminės energijos gamybos ir tiekimo veikloje. 

Viešvilės miestelio tiekiamos šilumos bazinės kainos ir šilumos kainų dedamųjų antriesiems bazinės kainos galiojimo metams skaičiavimus atliko UAB „Vilnius economics“.2

Bendrovės pateiktoje galutinėje ataskaitoje be kita ko konstatuojama, kad ankstesniu Jurbarko rajono savivaldybės sprendimu nustatyta bazinė kaina nebuvo detalizuota pagal šilumos kainos dedamąsias t.y. nebuvo pateikta informacija, reikalinga kainos perskaičiavimui, taip pat nebuvo nustatyta remiantis šilumos tiekėjo pateiktu bazinės kainos projektu (skaičiavimais), t.y. šilumą viešviliečiams tiekiančios AB „Požeminiai darbai” parengtas projektas nėra tinkamas gauti duomenis, reikalingus kainos perskaičiavimui.

Nuorodos
  1. Dėl šilumos kainų dedamųjų tretiesiems šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo metams akcinei bendrovei „Požeminiai darbai“ nustatymo ↩︎
  2. Galutinė Viešvilės miestelio tiekiamos šilumos bazinės kainos ir šilumos kainų dedamųjų antriesiems kainos galiojimo metams skaičiavimo ataskaita ↩︎

1 thought on “Brangs viešviliečiams centralizuotai tiekiama šiluma

  1. Savivaldybė nedetalizuoja nustatydama šilumos kainą, šilumos tiekėjas rengia projektus, kurie kaip ir netinkami ir jais remiantis net profesionalai nesugeba suprasti kaip tinkamai perskaičiuoti šilumos kainas. Kas kaip nori taip ir skaičiuoja šilumos kainas. Teikiamos paslaugos kokybė ir teisingas apskaičiavimas niekam nerūpi. O mokėti už šilumą kosmines sumas tenka paprastiems Viešvilės gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *